S7 Czosnów – Płońsk będzie miała po 3 pasy ruchu

Trwają prace nad koncepcją programową dla rozbudowy drogi S7. Najszybciej pojedziemy odcinkiem pomiędzy Czosnowem a Płońskiem, trasa na tym fragmencie zostanie rozbudowana i finalnie będzie miała po 3 pasy ruchu w każdą stronę. Znikną również kolizyjne skrzyżowania. Najdłużej poczekamy na odcinek pomiędzy Kiełpinem a Trasą Armii Krajowej w Warszawie.

Trasa S7 na odcinku pomiędzy ulicą Armii Krajowej w Warszawie a miastem Płońsk, to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Warszawy. Po pierwsze łączy stolicę z okolicznymi miejscowościami a także stanowi główną drogę wylotową nad morze i na Mazury.

Na tym odcinku powstaną nowe węzły, miejsca obsługi podróżnych i stacje benzynowe. Zostanie również całkowicie przebudowany istniejący już zjazd w okolicy lotniska Modlin, powstanie tutaj tzw. koniczyna.

Najszybciej powstanie odcinek pomiędzy Czosnowem i Płońskiem. Tutaj do dyspozycji są obecnie dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Po przebudowie powstaną węzły, a kierowcy otrzymają dodatkowo po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Dzisiaj przepustowość tego odcinka wynosi 30 tys. pojazdów na dobę, po ukończeniu robót ma wzrosnąć do 70 tys. pojazdów. Koncepcja programowa będzie gotowa w 2019 roku, a gotową trasą pojedziemy w 2023 roku. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 1,7 mld zł.


Obecnie trwa również przetarg na koncepcję programową dla odcinka od Czosnowa do Kiełpina. Oferty powinny spłynąć do końca marca 2018 roku.

Na bardzo ważny odcinek z ulicy Armii Krajowej w kierunku Łomianek, a później Czosnowa przyjdzie nam poczekać jeszcze wiele lat. Szkoda, bo to bardzo ważny fragment dla mieszkańców stolicy. W okresie letnim, a zwłaszcza w weekend, tworzą się tutaj ogromne korki.

Te inwestycje cieszą z pewnością wielu warszawiaków, jednak mieszkańcy stolicy z niecierpliwością oczekują na bardzo ważny odcinek, który połączy ulicę Armii Krajowej w Warszawie z miejscowością Kiełpin. To tutaj obecnie powstają największe utrudnienia w ruchu. Niestety ten fragment nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, ma ona zostać wydana do końca marca, ale to dopiero początek prac, które potrwają z pewnością kilka lat.