Czy pojawi się Volkswagen Arteon w wersji kombi?

Zaprezentowany w zeszłym roku nowy flagowy Volkswagen został przyzwoicie przyjęty przez rynek. Wizjonerzy z bujną wyobraźnią, krótko po premierze Arteona, stworzyli kilka wizualizacji jego odmiany kombi. Wyobrażenia jednak mają szansę się ziścić. Nowe nadwozie może wzbogacić gamę Arteona w przyszłym roku.

Volkswagen Arteon to nowe otwarcie niemieckiej marki w klasie droższych i nieco większych aut. Niemcy kombinowali ze znalezieniem swojej wizytówki bardzo długo. Skonstruowane dobrego auta to bowiem za mało. Klienci muszą jeszcze zostać przekonani, że warto wydać sporo pieniędzy na Samochód dla ludu.

W poszukiwaniu złotego środka

Produkowana w latach 2002 – 2016 wielka luksusowa limuzyna Phaeton okazała się spektakularną porażką. Klienci Volkswagena nie chcieli wydawać na większego Passata pół miliona złotych, a klientela luksusowych limuzyn nie chciała jeździć Volkswagenem. Prawda, że proste? Niemcy zrozumieli to dopiero 14 latach.


Produkowany w latach 2008 – 2016 Volkswagen Passat CC okazał się być strzałem w dziesiątkę. Co ciekawe, sprzedaż spadła, gdy po liftingu z nazwy zniknął człon „Passat”.

Przedstawiony na początku 2008 roku, sportowo stylizowany Passat CC, był kolejną próbą zyskania bardziej wyrafinowanego klienta. Ta próba okazała się o wiele bardziej udana. Nie trzeba było stawiać sobie zbyt wysoko poprzeczki. Wystarczyło przedstawić nietuzinkową interpretację popularnego modelu. Droższą od większości Volkswagenów o kilkadziesiąt, a nie kilkaset tysięcy złotych.

Idźcie tą drogą

Nie jest zatem dziwne, że Niemcy konstruując nowy flagowy samochód poszli śladem koncepcji bliższej drugiemu opisywanemu samochodowi. W 2016 roku, przy okazji zakończenia produkcji Phaetona oraz CC, marka postanowiła zafundować im wspólnego następce o uśrednionych wymiarach. I tak powstał Arteon.

Arteon uplasował się w segmencie E i został liftbackiem. Auto wywołało rok temu ogromne zainteresowanie, a niektórzy nieśmiało zaczęli się pytać o rozbudowanie gamy. Volkswagen nie zajmował w tej kwestii stanowiska, aż do wczoraj.

Przedstawiony na początku 2017 roku Volkswagen Arteon ma za sobą pierwszy rok na rynku.

Mów mi Shooting Brake

16 marca AutoExpress doniósł, że niemiecka marka coraz odważniej rozważa wprowadzenie nowego wariantu nadwoziowego Arteona.

Chcielibyśmy wprowadzić taką wersję. Plan ten jest rozważany, ale wciąż nie zapadła jeszcze decyzja

– powiedział dla brytyjskiego portalu Elmar-Marius Licharz z Volkswagena.

Analogicznie do liftbacka zwanego czterodrzwiowym coupe wersja kombi prawdopodobnie zyskałaby bardziej medialne i wyrafinowane określenie Shooting Brake. Jeśli zatem Porsche Panamera Sport Turismo jest dla Was za drogie, jest szansa pojawienia się tańszej alternatywy. Trzymamy kciuki za wdrożenie tej wersji nadwoziowej do produkcji.