Audi opracuje elektryczne Gran Turismo – pierwszy konkurent Tesli

Audi coraz intensywniej pracuje nad swoją gamą elektrycznych samochodów. Jeszcze w tym roku serię e-tron otworzy SUV. Jednak marka już teraz dzieli się planami na kolejne lata. Wśród nich pojawia się ciekawe, niespotykane wcześniej auto, które z pewnością wzbudzi ogromne emocje. Na początku przyszłej dekady poznamy elektryczne, czterodrzwiowe Gran Turismo.

Niedawno mogliście u nas przeczytać o coraz odważniejszych planach Mercedesa dotyczących serii elektrycznych samochodów, która już w najbliższej przyszłości ujrzy światło dzienne. Modele napędzane prądem sygnowane będą symbolem eQ. Teraz przyszedł czas na Audi, które w równie zaawansowanym tempie rozwija swoją linię samochodów przyszłości. Firma z Ingolstadt ochrzciła je imieniem e-tron.

Elektryczny SUV będzie pierwszym seryjnym autem z gamy e-tron.

Bat na Teslę

Producenci samochodów lubią dzielić się informacjami o planach i taktykach na przyszłość. Rynek preferuje jednak fizyczne samochody, które można kupić. Szczególnie potrzebuje ich rynek aut elektrycznych, który rozwija się w wyjątkowo dynamicznym tempie. Konkurencja ze strony wiodących firm jest w tym sektorze wciąż dość mizerna. Nastał najwyższy czas na prezentację własnej wizji aut przyszłości.


Jeszcze w tym roku mamy poznać długo oczekiwane, pierwsze efekty prac Audi nad odpowiedzią na Teslę. Pierwszy model, otwierający nowy rozdział w historii marki z Ingolstadt, przyjmie postać SUV-a. W seryjnej formie jego debiut spodziewany jest na jesień bieżącego roku. W przyszłości gama Audi e-tron poszerzy się o kilka innych aut, z których jeden zapowiada się wyjątkowo obiecująco.

Elektryzujący sedan

Audi potwierdziło właśnie, że pracuje nad elektrycznym Gran Turismo (lub super sedanem, jak zwał tak zwał). Czterodrzwiowe auto otrzyma nazwę e-tron GT i według obietnic marki ma otrzymać emocjonujący wygląd. Podczas środowej konferencji prasowej Niemcy zaprezentowali także szkic zwiastujący sylwetkę przyszłego samochodu.

Porsche Mission E Concept może zostać technicznym krewnym przyszłego modelu Audi.

Nieznana jest jeszcze specyfikacja techniczna przyszłego elektrycznego auta marki. Czytamy jedynie o domysłach, wedle których Audi może podjąć współpracę z bratnim Porsche w celu zdobycia niektórych technicznych rozwiązań z innego nadchodzącego elektrycznego auta, Mission E.

Produkcja samochodu Audi odbywać się będzie w zakładach w Neckarsulm. Dokładnie tam, gdzie powstaje teraz model R8. Kiedy debiut? Według obecnych doniesień ma on nastąpić na między 2020 i 2021 rokiem. Przyszłość zatem nie jest wcale tak odległa.