Polestar 1 może być Twój – ruszyły rezerwacje na elektryczne coupe

Samochód robi wrażenie swoją minimalistyczną estetyką.

Jesienią zeszłego roku Szwedzi wraz z Chińczykami wzbudzili ogromne zainteresowanie pierwszym dzieckiem nowo powstałej marki Polestar. Na wyjątkowe, hybrydowe coupe „1” można już składać zamówienia. Na razie mogą to robić mieszkańcy jedynie 18 wybranych państw. Wśród nich jest Polska!

Polestar to dewiza od lat kojarzona z wyjątkowymi pojazdami ze Szwecji. Z dopiskiem Racing od ponad 20 lat reprezentuje Volvo w sportach motorowych, przynosząc chlubę przede wszystkim w kategorii samochodów turystycznych. Sekcja Polestar Performance wyrosła z kolei na renomowanego fabrycznego tunera Volvo, oferującego wyczynowe warianty w barwach kultowego lakieru Laguna Blue. Od końca zeszłego roku Gwiazda Polarna powoli zaczyna kojarzyć się z jeszcze trzecim rodzajem niepowtarzalnych samochodów.

Koncern wzmacnia się przez podział

Szwedzi we współpracy z Chińczykami w październiku 2017 roku, ku zaskoczeniu wielu, postanowili utworzyć nową markę, o znanej już fanom motoryzacji nazwie. Tym razem jednak nie będzie ona związana ze światem samochodów wyczynowych i sportowych. Od teraz Polestar powinien być kojarzony z hybrydowymi oraz elektrycznymi samochodami przyszłości.


Polestar 1 garściami czerpie z estetyki samochodów Volvo.

Choć marka teoretycznie jest samodzielna i niezależna od gamy Volvo, jest z nią silnie powiązana technologicznie. Widać to zresztą także z zewnątrz, bo pierwszy model marki nazwany zachowawczo „1” kontynuuje aktualny język stylistyczny szwedzkiej marki, czerpiąc garściami z takich modeli, jak S90 i V60.

Gwiazda Polarna chce zagrozić słońcu Kalifornii

Volvo powołało do życia Polestara, ponieważ uważa że walka z Teslą za pomocą elektrycznych wariantów swoich spalinowych modeli to za mało. W przyszłości modele szwedzko-chińskiej marki mają konkurować z w pełni elektrycznym napędem i oryginalną stylistyką. W stosunku do Volvo ma ona być interpretacją charakterystycznej estetyki – stroniącej od chromu i ozdobników.

Polestar 1 to średniej wielkości coupe powiązane technicznie ściśle z Volvo S90 i przyszłym nowym S60. Auto na samym elektrycznym silniku będzie mogło przejechać rekordowe 150 km, wartość niespotykaną wśród samochodów hybrydowych. Silniki rozwiną moc 600 KM czyniąc Polestara 1 polarną nie gwiazdą, lecz strzałą.

Szwedzko-chińskie hybrydowe coupe to esencja skandynawskiego minimalizmu.

Polska w elitarnej osiemnastce

Szwedzko-chiński produkt zdążył wywołać spore zainteresowanie wśród klientów. Dotychczas marka zebrała 7000 zamówień i nareszcie będzie ona czynić kroki w kierunku ich realizacji.

Polestar ogłosił, że rozpoczął właśnie przyjmowanie wynoszących 2500 dolarów zaliczek na model „1”. Klienci którzy ją wpłacą, zostaną wpisani na listę oczekujących. Pierw depozyty przyjmowane będą od klientów pochodzących z grona wybranych, osiemnastu państw. Wśród USA, Kanady i Chin znalazło się kilka państw Unii Europejskiej, w tym Polska. Rodacy, wypatrujcie pierwszych Polestarów 1 na polskich drogach już niebawem!

źródło: carscoops.com