Uciekał kradzionym motocyklem przed policyjnym BMW [WIDEO]

22-letni mieszkaniec Gorzowa nie zatrzymał się do kontroli. Jak się później okazało, bez uprawnień oraz na kradzionym motocyklu uciekał z prędkością 185 km/h. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Teraz straci prawo jazdy (posiadał tylko B). Odpowie również za przestępstwa i szereg wykroczeń drogowych. [WIDEO Z POŚCIGU]

w niedzielne popołudnie, kiedy strzegący bezpieczeństwa na drogach policjanci z gorzowskiej drogówki zauważyli na ul. Kobylogórskiej jadącego z dużą prędkością motocyklistę. Pomiar prędkości na ul. Strażackiej wskazywał, że zmotoryzowany porusza się z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. A to oznaczało utratę prawa jazdy. Ale kierujący ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i nie zatrzymywał się do kontroli. Dojeżdżając do Brzozowca na liczniku miał już 185 km/h. Umiejętności prowadzenia auta przez policjantów pozwoliły na bezkolizyjne zatrzymanie motocyklisty.

https://youtu.be/0gV2PilGKIU


To jednak nie był koniec kłopotów 22-letniego jak się okazało mieszkańca Gorzowa. Dalsze policyjne ustalenia wskazywały, że motocykl został skradziony na terenie Niemiec. A młody mężczyzna na motocykl nie powinien wsiadać, ponieważ nie miał do tego uprawnień. Teraz odpowie za dwa przestępstwa. Kradzież motoru oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od niedawna zostało zakwalifikowane jako przestępstwo. Ale 22-latek będzie się również musiał tłumaczyć za szereg wykroczeń, m.in. brak wymaganych dokumentów, przekroczenie prędkości, brak uprawnień do kierowania.