Trzeci sezon The Grand Tour kończy produkcję programu?

Jak donosi The Daily Mail kontrakt podpisano na 36 odcinków, a teraz wiele wskazuje na to, że Amazon nie planuje przedłużenia kontraktu. Za to coraz lepiej radzi sobie trio nowego Top Geara. Matt LeBlanc, Chris Harris i Rory Reid zaskakują nowymi pomysłami na kolejne odcinki.

Amazon zainwestował w nowym program około 250 mln dolarów. To ogromny budżet i faktycznie te pieniądze było widać w programie. Niestety coraz częściej widać też brak nowych pomysłów ze strony trójki prowadzących w składzie Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Mówi się, że to właśnie odgrzewane kotlety i brak świeżości w programie jest przyczyną zakończenia produkcji.  Program mierzył się także z ogromną skalą piractwa, tylko inauguracyjny odcinek pobrano z sieci około 8 mln razy. Analitycy z firmy Muso potwierdzili natomiast, że The Grant Tour był najczęściej pobieranym programem wszech czasów, był ściągany częściej niż Gra o Tron. Straty Amazona związane z pirackim udostępnianiem miały wynieść tylko w 2016 roku nawet 3,5 mln funtów.  O tym, że Amazon nie planuje przedłużenia kontraktu poinformowały osoby pracujące na planie The Grand Tour.

Jednocześnie The Daily Mail zwraca uwagę, że nowy Top Gear ma się coraz lepiej. Matt LeBlanc, Chris Harris i Rory Reid zdążyli już się dotrzeć i współpraca na planie widzie im coraz lepiej. Widać to w kolejnych odcinkach, w których realizowane są nowe pomysły. Również widzowie coraz chętniej zasiadają przed telewizorem, aby zobaczyć produkcję BBC w nowej odsłonie. Brytyjska prasa natomiast już wysyła Clarksona, Hammonda i May’a na emeryturę.Pojawiły się plotki, że Jeremy Clarkson poprowadzi na antenie ITV teleturniej Who Wants To Be A Millionaire (Milionerzy). Brytyjska prasa twierdzi również, że nowego zajęcia szukają też James May i Richard Hammond.