Spowodował wypadek, przewoził 6 osób, w tym jedną w bagażniku

Co trzeba mieć w głowie, żeby zabierać większą liczbę osób, niż pozwala na to przeznaczenie pojazdu? To czego w tej głowie brakuje, gdy dodatkowo szóstą osobę przewozi się w bagażniku? 19-letni grudziądzanin odpowie sobie na te pytania przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce 3 marca na skrzyżowaniu ul. Konstytucji i Południowej w Grudziądzu. Dyżurny po 22:00 otrzymał informację o zderzeniu dwóch samochodów. Na miejsce udał się patrol drogówki, który wstępnie ustalił, że sprawcą zdarzenia jest 19-letni grudziądzanin. Mężczyzna kierował samochodem osobowym Audi i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Opel, w wyniku czego doszło do ich zderzenia. Zdaarza się.

Niestety po chwili okazało się, że 19-latek zabrał na pokład swojego samochodu 6 osób, z czego jedna podróżowała w bagażniku. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Odpowie on również za spowodowanie wypadku drogowego oraz przewożenie samochodem osobowym większej, niż dopuszczona liczba osób. Co to za kumulacja głupoty? Z jednej strony kierowca pakuje 6 osób, a z drugiej pasażer pozwala się przewozić w bagażniku. Temu ostatniemu też się należy nasgroda Darwina.


Z ostatnich takich kwiatków polecamy:

Auto wybuchło po zatankowaniu LPG. Winny właściciel
Zatankował złe paliwo, postanowił je wypompować odkurzaczem!