Niezbędnik złodzieja samochodów, jak odjechać skradzionym Leksusem

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Południe odnaleźli skradzionego dzień wcześniej Lexusa o wartości 150 tysięcy złotych. Niedługo później zatrzymali również podejrzanego o paserstwo, 35-letniego Dawida W. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w chwili, gdy w silikonowej masce na twarzy próbował odjechać skradzionym autem.

Na podstawie przeprowadzonych ustaleń policjanci dotarli na parking w podwarszawskiej miejscowości, gdzie odnaleźli skradzionego dzień wcześniej z terenu Wawra lexusa o wartości 150 tysięcy złotych. W dalszej kolejności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który próbował odjechać skradzionym samochodem. 35-letni Dawid W. pojawił się przy aucie w silikonowej masce na twarzy i rękawiczkach na dłoniach. Reakcja policjantów była błyskawiczna, 35-latek trafił do policyjnej celi, a samochód został zabezpieczony. Funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym specjalistyczne urządzenie służące do kradzieży samochodów.


Zgromadzony przez śledczych z wydziału do walki z przestępczością samochodową materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Dawidowi W. zarzutu paserstwa, decyzją sądu podejrzany Fantomas został tymczasowo aresztowany.