Roewe, czyli chiński i tani samochód ma pojawić się w Polsce

To pomysł toruńskiej firmy Govena Lighting. Ceny elektrycznych samochodów Roewe miałyby się zaczynać od 50 tysięcy złotych za małe, ale pięciodrzwiowe auto miejskie. Większy SUV i w rezultacie najdroższy model w ofercie kosztowałby w kraju nad Wisłą około 200 tysięcy złotych.

Elektryczne auto z Chin miałyby sie pojawić na polskim rynku już pod koniec bieżącego roku. Ma się to stać za sprawą notowanej na New Connect polskiej spółki Govena Lighting, która została dystrybutorem chińskiej marki Roewe. Firma chciałaby mieć do 2025 roku okołi 10 proc. udziału w polskim rynku samochodów elektrycznych. Trzeba przyznać, że są to ambitne plany.

Mnie najbardziej zaskoczyła cena, chociaż o chińskich autach mam wyrobione zdanie (patrz film poniżej). Jednak 50 tysięcy za małe aczkolwiek 5-drzwiowe i elektryczne auto miejskie, to ciekawa oferta. Jak zapowiada Govena Lighting najdroższe i bogato wyposażone modele (np. eRX-5) obecne na polskim rynku kosztowałyby około 200 tys. złotych, mowa tutaj o dużym SUV-ie. Cena przejechania jednego kilometra ma się zamykać w kwocie 3 groszy. Auto ma być wyposażone w polskie komponenty (takie produkuje Govena) oraz poruszać się na polskim ogumieniu.


(W zeszłym roku na targach we Frankfurcie można było zobaczyć najnowszą propozycję koncernu Chery. Zobaczcie co się stało jak rosyjski Youtuber postanowił wcisnąć gaz w podłogę. Made in China nabiera nowego wymiaru. Akcja od 2:50 minuty)

W doniesieniach prasowych można przeczytać, że Roewe jest pierwszą azjatycką marką samochodów, która “ma szanse złamać stereotyp ich niskiej jakości”. Samochody będą objęte podstawową gwarancją do 100 tys. kilometrów oraz gwarancją 2000 cykli pełnego naładowania dodatkową na akumulatory.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.