Transit, kia i pociąg. Groźny wypadek w Wieprzu.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym ford transit w trakcie wyprzedzania traci panowanie nad pojazdem i uderza w jadący z naprzeciwka samochód kia. Okazuje się, że w zdarzeniu brał udział jeszcze pociąg. Dzięki wszystkim informacjom można teraz przeanalizować do czego doprowadziła brawurowa jazda 22-latka. [WIDEO]

Do wypadku doszło 15 lutego 2018 roku w Wieprzu (pow. żywiecki). Była godzina 6:30, powoli zaczynało świtać. Fordem transitem kierował 22-letni mieszkaniec Żywca. W pewnym momencie podjął ryzyko wyprzedzania w trudnych warunkach i z ograniczoną widocznością. Najprawdopodobniej w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem kia.

Na nagraniu (zamieszczonym pod tekstem) widać, że próbował “się zmieścić” i w tym celu gwałtownie chciał zjechać na swój pas. Wpadł w poślizg i wpadł na prawidłowo jadący samochód, odbił się i wypadł z drogi. Na nagraniu już tego nie widać, ale transit uderzył w drzewo, które przewróciło się na biegnące wzdłuż jezdni tory. Akurat przejeżdżał tamtędy pociąg relacji Zwardoń – Żywiec, który uderzył w leżące drzewo i uszkodził pantograf. Pasażerowie w liczbie ponad 60-osób musieli przesiąść się do komunikacji zastępczej.


Patrząc na uszkodzenia w samochodach kia i ford, aż trudno uwierzyć, że nikt tutaj nie zginął.

Natomiast kierowca oraz pasażerka samochodu kia trafili do szpitala. Jak się okazało (na szczęscie) ich obrażenia nie były groźne i mogli wrócić do domu.
W tej chwili wiemy tylko tyle, że 22-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Policja dziękuje kierującemu samochodem kia za udostępnienie i możliwość publikacji nagrania. Niech to wyglądające groźnie zdarzenie będzie przestrogą dla wszystkich którzy spieszą się na drodze! Pośpiech i nadmierna prędkość w połączeniu ze złymi warunkami pogodowymi mogą być przyczyną tragedii. Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego zdarzenia.