Czerwony helikopter policji, tylko w weekend 80 mandatów

Policja dysponuje helikopterem Bell od kilku lat.. Miał służyć przede wszystkim do działań poszukiwawczych osób zaginionych oraz w czasie klęsk żywiołowych. Jednak helikopter dobrze sprawdza się również w ściganiu kierowców. Tylko w weekend na podstawie nagrań wypisano ponad 80 mandatów, a trzem kierowcom zabrano prawo jazdy.

Piloci latają śmigłowcem Bell 206B. Maszyna ma silnik Rolls-Royce o mocy 420 koni mechanicznych, który pozwala uzyskać prędkość do 240 km na godzinę i osiągnąć pułap sześciu tysięcy metrów. Bell może przelecieć bez lądowania około 700 km i zabrać na pokład do pięciu osób. W skład łódzkiej sekcji lotniczej wchodzi 2 pilotów i 3 mechaników. Sekcja lotnicza łódzkiej policji jako jedyna w kraju ma własne lądowisko i hangar.


W ostatnich dniach helikopter można było zobaczyć nad krajową „jedynką” i autostradą A2. Wykroczenia są rejestrowane z powietrza i przekazywane do kamer policyjnych radiowozów. Dzięki temu funkcjonariusze na ziemi mogą zatrzymać kierowców, którzy popełnią wykroczenia. Oczywiście podczas ostatnich kontroli większość kierowców wypierała się popełnionych wykroczeń, bo na drodze nie widzieli żadnego radiowozu, dopiero nagranie z powietrza odświeżało im pamięć.

 

Źródło: Policja