BMW skradzione dzień wcześniej w Niemczech po przyjeździe do Polski

To BMW zostało dzień wcześniej ukradzione na terenie Niemiec. Od naszych sąsiadów zza Odry auto lotem błyskawicy trafiło do dziupli pod Poznaniem. Nasi “fachowcy” niezwłocznie przystąpili do pracy i zaczęli rozbierać samochód, bo przecież giełda już w ten weekend. Przeszkodzili im funkcjonariusze policji [ZDJĘCIA].

Poznańscy policjanci zlikwidowali na Smochowicach dziuplę samochodową. Znajdowało się tam zdemontowane na części BMW skradzione z terenu Niemiec oraz silnik od BMW skradzionego w Obornikach. Zatrzymani do sprawy mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa. Grozi im teraz nawet 5 lat więzienia.


31 stycznia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali dziuplę samochodową znajdująca się na terenie poznańskich Smochowic.

W hali garażowej funkcjonariusze ujawnili skradzione dobę wcześniej z terenu Niemiec bmw 320 xDrive. Auto było już częściowo rozłożone na części. Ponadto mundurowi zabezpieczyli również silnik od BMW skradzionego w Obornikach, w kwietniu 2017 roku. Wartość zabezpieczonych części szacuje się na kwotę ponad 100 tys. złotych.

Policjanci w dniu ujawnienia dziupli zatrzymali trzech mężczyzn. Jednego z nich podczas demontażu auta. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów paserstwa. Za ten czyn grozi im nawet 5 lat więzienia.

Źródło: Policja