Malinowo-budyniowa szajka policjantów usłyszała wyroki

Brali łapówki od kontrolowanych kierowców, oprócz pieniędzy często przyjmowali też alkohol. W trakcie śledztwa okazało się, że nie gardzili również malinami i masą budyniową (!!!). Teraz usłyszeli wyroki i stracili pracę.

8 byłych już funkcjonariuszy drogówki z Krasnegostawu, Łopiennika i Siennicy Różanej usłyszało wyroki w zawieszeniu, grzywny oraz kilkuletnie zakazy wykonywania zawodu policjanta – donosi – Super Tydzień Chełmski.

Postępowaniem sądowym objęto 11 osób, w wśród nich pięciu policjantów z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, dwóch funkcjonariuszy z ówczesnego Posterunku Policji w Łopienniku Górnym oraz jeden z Posterunku Policji w Siennicy Różanej. Na ławie oskarżonych zasiadł również jeden obywatel Polski oraz dwóch obywateli Ukrainy.


– Policjantów oskarżono o szereg przestępstw, przede wszystkim o przyjmowanie korzyści majątkowych w gotówce i towarach w związku z czynnościami służbowymi oraz za odstąpienie od takich czynności z naruszeniem prawa – informuje prokurator Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

W trakcie śledztwa i późniejszej rozprawy okazało się, że funkcjonariusze nie pogardzili również dwoma wiaderkami masy budyniowej o wartości 11,60 zł, pięcioma kilogramami malin wartych 25 zł. Brali również alkohol – 20 butelek piwa oraz pół litra wódki.

Źródło: Super Tydzień Chełmski