5-tonowy Mercedes zbrodniarza nie został sprzedany, zbyt niska oferta

W grudniu pisaliśmy, że Mercedes 770K Grosser Offener Tourenwagen zostanie wystawiony na aukcji w Arizonie 17 stycznia 2018 r. Aukcja się odbyła. Mimo, że ktoś oferował miliony dolarów, to jednak oferta nie osiągnęła minimalnej ceny jakiej oczekiwał obecny właściciel [FILM Z AUKCJI].

Według Arizona Republic, najwyższa oferta jaka została złożona za Mercedesa 770K wynoiosła 7 milionów dolarów. Ten rzadki samochód został wystawiony na aukcji przez Worldwide Auctioneers w Scottsdale. Niestety nie podano jaka jest minimalna cena sprzedaży tego owianego złą sławą auta.


Dokumenty poświadczają fakt, że auto zostało zamówione i przebudowane specjalnie dla Hitlera, korzystał z niego od jesieni 1939 roku.

Samochód ma prawie 6 metrów długości i 2 metry szerokości, w tej wersji waży dokładnie 4780 kg. Auto zostało wzmocnione stalowym pancerzem (drzwi i karoseria) oraz dodatkowymi płytami w podwoziu. Ponadto ma również 40 mm szyby z laminowanego szkła.

Pod maską tego giganta kryje się 8-cylindrowy silnik o pojemności 7,7 litra. Serce generuje 155 KM, jednak po włączeniu sprężarki jego moc rosła do 230 KM. W oryginale samochód mógł się rozpędzić do 180 km/h, w wersji przeznaczonej dla przywódcy Niemiec prędkość maksymalna wynosiła 80 km/h. Na zdjęciach widać, że prędkościomierz jest wyskalowany do 140 km/h. Samochód mógł palić nawet 40 l na 100 km. Przebieg udokumentowany 33 309 km.