Passat powraca w wersji VR6, w USA będzie dostępny za kilka miesięcy

Volkswagen Passat GT będzie sprzedawany w USA od drugiego kwartału 2018 roku (z sześcioletnią gwarancją!). 3.6 litrowy motor osiąga 284 KM. Nowe VR6 będzie można rozpoznać również z zewnątrz, chociażby po charakterystycznym przednim grillu. Całość prezentuje się bardzo ciekawie.

Najbardziej widoczną modyfikacją nowego VR6 są czerwone obwódki przedniego grilla w kształcie plastra miodu. Pojawiły się też boczne wloty powietrza w czarnym kolorze. Wersję z mocną V6 będzie wyrożniać też czarny dach. Z tyłu zobaczymy natomiast dedykowany podwójny wydech. Jak to zazwyczaj bywa zza oceanem model otrzyma bogate wyposażenie. Warto wymienić chociażby przednie reflektory LED i przyciemniane tylne światła LED są tutaj standardem. Do wyposażenia dodano również 6,3 calowy ekran dotykowy, chociaż tutaj wygląda to dość przestarzale w tak nowym i mocnym wozie.


Co ciekawe wersja USA ma też kilka rzeczy, które nie są spotykane w wersji europejskiej. Czy to z oszczędność czy z pozostałej rezerwy części? Bo jak nazwać mechaniczny hamulec ręczny dzisiaj już nie spotykany na starym kontynencie, albo tylko sześciobiegowe DSG?

 

Silnik pozostał ten sam co w poprzedniej wersji. Mamy tutaj V6 o pojemności 3,6 litra. Do dyspozycji kierowcy jest 284 KM i 350 Nm. Zapewnia to przyspieszenie do setki w 6,6 sekundy.