Nowy Bullit na 50-lecie premiery filmu z Stevem McQueenem

Już jest! Najnowszy Mustang w wersji BULLITT jak zwykle robi ogromne wrażenie. Wzorem oryginału ma butelkowy kolor oraz charakterystyczne dodatki. 5-litrowy piec V8 generuje 482 KM i moment obrotowy 569 Nm. Z okazji premiery powstał też krótki film z wnuczką Steve’a McQueena, tym razem pościg ma inny cel [WIDEO].

50 lat temu Stev McQueen i Mustang GT 390 z 1968 roku odegrali główne role w w legendarnym już pościgu wąskimi i stromymi ulicami San Francisco. Scena Ford Mustang konta Dodge Charger trwa prawie 10 minut! Dzisiaj za sterami nowego Bullita zasiadła wnuczka Steve’a McQueena, która również rywalizuje z Dodgem Chargerem, tym razem akcja ma miejsce na podziemnym parkingu. Stawką jest ostatnie wolne miejsce postojowe.

https://youtu.be/OW60y2x3x0w


Samochód ma silnik V8 o pojemności 5 litrów. Moc jednostki V8 zwiększono z 421 do 482 KM, a moment obrotowy z 530 Nm do 569 Nm. Mustang nie ma też ograniczenia przy 250 km/h i może rozwinąć prędkość 263 km/h. Samochód z zewnątrz wyróżnia przede wszystkim kolor Dark Highland Green i przedni grill z chromowanymi wstawkami, jest to oczywiście nawiązanie do oryginału. W środku znajdziemy również charakterystyczne dodatki, i tak jak w poprzedniej wersji zamiast loga Mustanga mamy logo BULLITT, specjalny ekran powitalny na wirtualnych zegarach oraz białą gałkę drążka zmiany biegów. Każdy egzemplarz BULLITT jest standardowo w wersji wyposażenia Premium GT, ma także wiele funkcji związanych z wydajnością, które można znaleźć w pakiecie GT Performance Package.