Harley-Davidson Road King z silnikiem Milwaukee-Eight w rzeszowskiej policji

Zakup motocykla sfinansowało miasto. Maszyna kosztowała ponad 80 tys. złotych. To pierwszy Harley-Davidson w służbie polskiej policji. 1745cm3, 90 KM i 150 Nm, wygląda niesamowicie, robi wrażenie. Po co funkcjonariuszom Król Szos? Prezydent Rzeszowa i Komendant Miejski Policji mają wyjaśnienie.

Motocykl został kupiony a następnie zmodyfikowany, w salonie GOC Harley-Davidson Rzeszów. Teraz ma wydajniejszy alternator, ręcznie regulowany układ zawieszenia, amortyzowane siedzisko, które według ekspertów jest jednym z najwygodniejszych tego typu na świecie. Policjanci otrzymali także najlepsze w ofercie Harleya kurtki, spodnie i rękawice. Całość robi ogromne wrażenie. Maszyna ma być wykorzystywana do służby patrolowej na terenie miasta oraz zabezpieczenia imprez masowych. Salon zapewnił także dwuletni, darmowy okres serwisowania motocykla.


Na uroczystości przekazania nowego sprzętu Prezydent Miasta Tadeusz Ferenc powiedział – Najlepszy motocykl, jaki istnieje na świecie, jest przekazywany służbom, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Gratuluję Policji, gratuluję mieszkańcom Rzeszowa i niech służy w zachowaniu bezpieczeństwa.

Po co rzeszowskiej policji takie cudo? Jestem przekonany, że ten motocykl stanie się wizytówką nie tylko naszej Policji, ale i miasta. Przypomnę, że w Rzeszowie corocznie odbywa się wiele imprez o charakterze międzynarodowym i ten motocykl będzie służył również do ich zabezpieczenia – wyjaśnił Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, Bogusław Kania.

Natomiast Prezydent przekonywał iż trzeba mieć różne pomysły na rozwój, promocję i uświetnianie miasta. Z pewnością ten motocykl jest właśnie takim posunięciem. Poprawi warunki pracy policjantów, a co za tym idzie, podniesie poziom bezpieczeństwa na naszych ulicach.