Nowe nieoznakowane radiowozy BMW już na drogach

Wczoraj w Sokółce odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Do komendy trafił też nieoznakowany samochód marki BMW 330i xDrive wyposażony w wideorejestrator. Na zdjęciach możemy obejrzeć radiowóz od środka, bez mandatu :).

 


W pierwszej transzy w ręce policjantów trafi 40 samochodów. Pod koniec ubiegłego roku dwa nieoznakowane radiowozy BMW 330i XDrive dostały KWP Rzeszów i KMP Rzeszów. Na początku roku trzy nieoznakowane BMW trafią do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (docelowo do października 2018 roku ma być ich tam 8). Z pierwszej puli radiowozy otrzymają również Komenda Stołeczna Policji, KWP Wrocław, KWP Poznań, KWP Kraków (po 3 sztuki). Z czasem kolejne radiowozy będą trafiać do większych miast (po dwie sztuki).

Nieoznakowane radiowozy mają 252 KM pod maską, napęd na 4 koła i przyspieszają do 100 km/h w 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna – 250 km/h. Koszt zakupu 140 egzemplarzy BMW 330i xDrive to 27 mln zł. Auta będą wyposażone w wideorejestrator Videorapid 2A polskiej firmy Zurad. Producent podaje, że urządzenie wyposażone jest w 8 calowy ekran LCD i kamerę PAL rejestrującą obraz w 25 klatkach na sekundę oraz niezbyt imponującą jak na dzisiejsze czasy rozdzielczość 720×576 pikseli. Kamery są jednak odporne na oślepianie przez samochody nadjeżdżające z przeciwka i czytelnie nagrywają tablice rejestracyjne. Obecnie po polskich drogach jeździ 279 nieoznakowanych samochodów wyposażonych w wiedorejestrator.

Zdjęcia: Policja.pl