Tesla Roadster leci w kosmos. Elon Musk to zrobił!

Wiele osób w to nie wierzyło, ale rakieta Falcon Heavy, która poleci w kierunku Marsa zabierze na pokład prywatny wóz Elona Muska, Teslę Roadster w kolorze „midnight cherry”. Start ma się odbyć w styczniu 2018 roku.

[Aktualizacja: 7.02.2018]

Falcon Heavy to najcięższa użytkowana aktywnie rakieta nośna na świecie. Elon Musk jest założycielem i dyrektorem firmy Space X, która zaprojektowała i wyprodukowała Falcona Heavy.


Podczas misji testowych rakiet w środku znajdują się tzw. symulatory masy. Gdy Elon Musk rzucił luźno, że do rakiety załaduje swój najnowszy model Tesli większość uznała to za blef. Potem w rozmowie z portalem The Verge sam wyznał, że wymyślił całą historię i nie ma zamiaru wysyłać samochodu w Kosmos. A jednak! Teraz okazuje się, że facet naprawdę umieścił w środku swój samochód. Jeśli start i lot zakończy się sukcesem, to Tesla będzie pierwszym samochodem w Kosmosie i zostanie tam miliardy lat. Podoba nam się kolor :).

Kilka dni temu ogłoszono oficjalne pojawienie się Falcona Heavy na Florydzie. Falcon Heavy w teorii może wynieść na Niską Orbitę Okołoziemską (LEO) 63800 kilogramów ładunku. Dla porównania wahadłowce NASA zabierają 3 razy mniej. Wysokość Falcon Heavy to 70 metrów, szerokość wynosi 12,2 metra. To wysokość czwartego piętra w bloku z wielkiej płyty.

Rakieta Falcon Heavy – wizualizacja startu (c) SpaceX

[Aktualizacja: 7.02.2018]

Start odbył się w planowanym terminie. Rakieta po dwóch minutach od startu przekroczyła prędkość 5 tys. km/h. Na poniższym filmie zarejestrowano przebieg całego zdarzenia. Miłego oglądania.

https://youtu.be/XOehEtBfuA4