Obwodnica Ostródy i dwie jezdnie z Olsztyna do Olsztynka dostępne dla kierowców!

Szybciej nad morze i na mazury. Jutro kierowcy pojadą nową obwodnicą Ostródy zamiast pełzać przez stary odcinek krajowej siódemki. Udostępnione zostają też dwa 9-kilometrowe fragmenty S7 i DK16 oraz fragment S51 Olsztyn – Olsztynek. Zobacz mapy.

Od dziś kierowcy mogą jechać niemal całą obwodnicą Ostródy w ciągu ekspresowej siódemki. Brakujący fragment to tymczasowy objazd w miejscu budowy mostu łukowy MS4 nad kanałem Pauzeńskim. Na tym obiekcie trwają jeszcze prace – układana jest warstwa izolacji. GDDKiA tłumaczy, że niedokończone prace na moście MS4 to efekt upadłości firmy, która jako podwykonawca budowała ten obiekt. Dostępna dla ruchu jest też jedna jezdnia obwodnicy Ostródy w ciągu DK16. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi niedokończone zostały prace na jednej nitce mostu, co spowodowało, że jezdnia pozostanie niedostępna do czasu zakończenia prac na obiekcie. GDDKiA przewiduje, że potrwa to do wiosny.


Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia kierowcy skorzystają z drugiej jezdni drogi ekspresowej S51 Olsztyn – Olsztynek. Ten fragment jest przejezdny, ale trwają prace poza głównym ciągiem drogi, co powoduje, że odcinek nie ma jeszcze klasy S. Tym samym kierowcy będą mogli korzystać z docelowego przekroju drogi, jednak do czasu zakończenia wszystkich prac poza głównym ciągiem drogi nie będzie ona miała klasy S. Dopuszczalna prędkość będzie taka jak dla dwujezdniowej drogi klasy GP, czyli 100 km/h.

Budowa (13,3 km) dwujezdniowej drogi ekspresowej S51 obejmowała też budowę dróg serwisowych, remont wybranych dróg lokalnych, budowę obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. GDDKiA wyjaśnia, że dzięki wybudowaniu S51, stolica regionu – Olsztyn uzyska bezpośrednie połączenie z resztą kraju poprzez sieć dróg ekspresowych i autostrad.