Sprawdzanie punktów karnych przez internet. Nie daj się naciągnąć.

Do niedawna aby sprawdzić liczbę uzbieranych punktów karnych trzeba było udać się na komisariat policji. Obecnie na stronie Obywatel.gov.pl możesz zrobić to online. Okazję na zarobek zwietrzyli internetowi naciągacze. Nie daj się oszukać.

– Co godzinę stan swojego konta punktowego sprawdza średnio 626 osób, codziennie ponad 15 tysięcy. W sumie od uruchomienia tej możliwości 24 kwietnia tego roku zrobiło tak już ponad kilkaset tysięcy kierowców – wylicza Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje punkty karne przez internet — potrzebujesz profilu zaufanego. Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć. Sprawdzenie swojego stanu punktów karnych wymaga posiadania jednak profilu zaufanego. Może to zrobić każdy kto ma numer PESEL, wystarczy odowiedić stronę Obywatel.gov.pl i postępować zgodnie z instrukacjami zwaratymi na stronie.


NA CO UWAŻAĆ?

– W związku z tym, że pojawiły się fałszywe strony internetowe, przestrzegamy obywateli, że stan swojego konta punktowego można sprawdzić tylko i wyłącznie na naszej stronie internetowej Obywatel.gov.pl i całkowicie za darmo – mówi Karol Manys. Dlatego należy odrzucać każdą inną ofertę weryfikacji. Jeżeli ktoś nam proponuje, że możemy sprawdzić stan konta wypełniając dedykowany formularz od razu zignorujemy tego typu ofertę. Co nam grozi? Oszuści wyłudzają nasze dane osobowe, często też podając podpisujemy zgodę na wysyłanie drogich SMS-ów premium. To może nas drogo kosztować a odkręcenie całej sprawy może potrwać bardzo długo.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.