S61 Łomża – Kolno wybuduje włoska firma

W przetargu wystartowało 11 podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła włoska firma Impresa Pizzarotti (46% kosztorysu). Jak podaje GDDKiA w kasie pozostanie 520 mln złotych z łącznego budżetu zarezerwowanego na tę inwestycję. Droga leży w ciągu Via Baltica.

Na realizację zadania będzie Impresa Pizzarotti miała 31 miesięcy (odejmując miesiące zimowe). Ten odcinek obejmuje fragment drogi od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno w okolicach Kisielnicy. W ramach inwestycji powstanie także nowy most przez Narew.

Pozostałe odcinki mają już swoich wykonawców

Wcześniej rozstrzygnięty został przetarg na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Łomżą. Dwa odcinki – od węzła Podborze (na S8) do węzła Śniadowo i od Śniadowa do węzła Łomża Południe – mają ponad 36 km., a wartość obu kontraktów budowlanych wyniesie 860 milionów złotych. Wyboru dokonano 28 listopada br.


Są to kolejne rozstrzygnięte przetargi na drodze ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Wcześniej – 16 października br. została wybrana najkorzystniejsza oferta dla odcinka od węzła Łomża Południ do węzła Łomża Zachód. Z kolei 31 października br. zostały podpisane umowy na projekt i budowę odcinków S61 od węzła Kolno do węzła Stawiski oraz od węzła Stawiski do Szczuczyna.