Najmocniejsze Insignie dla Żandarmerii Wojskowej

Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej wybrał nowe auta, które zasilą własną flotę. Do służby trafi 88 samochodów marki Opel, w tym również najmocniejsze obecnie na rynku Insignie.

Pod uwagę brano także Mercedesy i BMW. Jednak formacja. Podległa szefowi MON formacja wybrała ofertę marki Opel. Auta dostarczył już lubelski Energozam oraz Wawrosz z Bielska Białej. Za specjalistyczną zabudowę odpowiada firma Transmed, dystrybutor Federala w Polsce.

Opel Insignia, Grand Sport

W służbie zobaczymy najmocniejsze wersje Insigni. Samochody wyposażone są w silniki o pojemności 2 litrów i ośmiobiegową, automatyczną skrzynię. Auta dysponują mocą 260 KM i momentem obrotowym 400 Nm. Napęd przekazywany jest na 4 koła (układ napędu 4×4 Twinster). W każdym modelu zamontowano hamulce Brembo.


4×4 Twinster

Napęd 4×4 w Insignii może przenosić momentobrotowy na jedno lub obydwa tylne koła niezależnie, co umożliwia wektorowanie momentu obrotowego w całym zakresie. W trakcie pokonywania zakrętu wyższy moment obrotowy trafia na koło po zewnętrznej stronie łuku, wspomagając obrót pojazdu wokół osi pionowej — Insignia skręca z większą precyzją i bardziej spontanicznie reaguje na polecenia kierowcy.

Oznakowanie, nieoznakowane i dla oficerów

Jak ustaliliśmy 30 sztuk stanowią samochody w wersji oklejonej i z sygnalizacją świetlną. 18 aut przeznaczono do pracy operacyjnej, mają ukrytą sygnalizację i są nieoznakowane. Tego typu auta często służą w kolumnach chroniących VIP-ów. W parku maszyn znalazło się także 10 egzemplarzy, bez sygnalizacji i oklejenia. Posluzą jako samochody służbowe dla wyższych rangą pracowników.

Do służby trafiło ponadto 10 Opli Mokka, samochody będą służyć w wersji nieoznakowanej z ukrytą sygnalizacją.