{module_contentholder, name="paz16_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="paz16_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="paz16_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="paz16_U248829_BP_infinity"}

Piotr Lisowski

Škoda pokazuje nową Octavię! Ale czy na pewno jest ładniejsza?

Producent twierdzi, że linie zmodernizowanej Octavii zostały uproszczone, zwłaszcza z przodu. Teraz zamiast dwóch reflektorów przednich, mamy cztery. Auto wejdzie do sprzedaży w Polsce w 2017 roku. Pod maską m.in. silnik o pojemności 1 litra! Ale nie zabraknie też popularnego 2.0 TDI.

28 PAŹ 10:00

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

Škoda dokonała gruntownych zmian swojego bestsellerowego modelu. Octavia będzie dostępna w przyszłym roku z nowo zaprojektowaną przednią i tylną częścią, nowymi rozwiązaniami wspomagającymi kierowcę, systemami łączności multimedialnej oraz nowymi elementami wyposażenia.

Octavia jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się modelem czeskiego producenta. W ciągu 20 lat pięć milionów klientów na całym świecie wybrało jedną z wersji tego modelu. Linie nowej Octavii wg producenta zostały uproszczone, zwłaszcza z przodu. Czesi twierdzą, że dwa sąsiadujące reflektory tworzą podwójną powierzchnię o krystalicznym wyglądzie. Na życzenie klienta auto może być wyposażone w reflektory główne w technologii full LED z funkcją adaptacji świateł AFS. Logo marki z przodu jest też szersze.

Przestrzeń dostępna w zmienionej Octavii pozostaje jedną z największych w swojej klasie. Zarówno limuzyna jak i kombi oferują 1782 milimetrów przestrzeni wewnętrznej oraz 73 mm miejsca na nogi z tyłu. Przestrzeń bagażowa wynosi odpowiednio 590 i 610 litrów, zaś ze złożonymi oparciami foteli tylnych odpowiednio - aż 1580 i 1740 litrów. Opcjonalnie występuje też elektryczna pokrywa bagażnika, dostępna tylko w wersji kombi.

Nowa elektronika potrafi przy powolnym cofaniu samodzielnie zadbać o odpowiednie manewrowanie przyczepą. Poza tym dostaniemy spersonalizowany kluczyk, pozwalający różnym kierowcom tego samego egzemplarza samochodu zachować swoje własne ustawienia. Jest też podgrzewana kierownica, składane stoliki na oparciach przednich siedzeń oraz przenośną latarkę umiejscowioną w bagażniku wersji kombi.

Pod maską znaleźć będzie można pięć różnych silników TSI i cztery TDI. Rozpiętość wariantów sięga pojemności skokowej od 1.0 l do 2.0 l, rozpiętość mocy – od 85 KM do 184 KM. Dla prawie wszystkich wersji napędowych dostępna jest automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa DSG z sześcioma lub siedmioma przełożeniami. Topowe modele 1.8 TSI i 2.0 TDI mogą być wyposażone w napęd 4x4.

Dodatkową funkcją jest opcjonalna funkcja Dynamic Chassis Control (DCC), która pozwala kierowcy regulować charakterystykę pracy układu kierowniczego i zawieszenia poprzez wybór jednego z trybów jazdy Comfort, Normal i Sport. Obręcze kół ze stopów lekkich o średnicy od 16 do 18 cali dostępne są w wielu nowych wzorach. Gruntownie przeprojektowana Škoda Octavia w wersjach limuzyna i kombi pojawi w Polsce w marcu 2017.

{module_contentholder, name="paz16_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}