{module_contentholder, name="maj17_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U317593_BP_infinity"}

Paweł Bijata

Tor Żerań FSO przestał istnieć. Jakie jest Wasze zdanie?

O zamknięciu toru przy FSO Żerań dowiedzieliśmy się wczoraj gdy na jego terenie, o godzinie 6:30 pojawił się właściciel, czyli Mennica Polska w asyście firmy ochroniarskiej. Koparki błyskawicznie zniszczyły asfaltową nawierzchnię oraz bandy. Tor był miejscem spotkań, rywalizacji oraz zabaw wielu fanów motoryzacji i członków znanej grupy WNR (Warsaw Night Racing).

19 MAJ 17:50

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

My pamiętamy jeszcze Cargo, na którym często i aktywnie uczestniczyliśmy w zabawie. Bardzo ucieszył nasz fakt, że ekipy z Cargo znalazły nowe miejsce na swoje spoty, a ludzie mogli się spotkać, porozmawiać i oczywiście pojeździć. Tor Żerań wydawał się właśnie odpowiednim miejscem. To także kawał historii, istnieje, a raczej już istniał od 1958 roku. Teraz powstaną tam kolejne bloki mieszkalne, chociaż developer nie ma jeszcze pozwoleń - tak twierdzą obrońcy Toru.

Inaczej natomiast sprawę tłumaczy Mennica Polska, która w swoim oświadczeniu wyjaśnia - Po zabezpieczeniu terenu, Mennica rozpoczęła przygotowania do inwestycji deweloperskiej Dolina Wisły. Od 7 lat właścicielem dawnego toru FSO na Żeraniu jest spółka Mennica Polska Spółka Akcyjna S.K.A., ponosząc corocznie bardzo wysokie koszty z tytułu użytkowania wieczystego. Wspomniany teren był do wczoraj bezprawnie wykorzystywany przez różnego rodzaju podmioty w celach zarobkowych bez porozumienia z Mennicą.

Warsaw Night Racing wyjaśnia na swoim fanpage

Na fanpage Warsaw Night Racing możemy przeczytać oświadczenie - "Zaczęło się, [...] rano przez ochronę oraz masą prawników wysłanych przez Mennicę Polską bo to ona jest tak naprawdę prawowitym właścicielem terenu, jednak mieliśmy z nimi umowę dzierżawy terenu, jakiś czasu temu Mennica złożyła nam wypowiedzenie umowy, niniejsze wypowiedzenie było bezprawne i naruszało warunki drugiej już umowy (aneksu) który został podpisany dużo wcześniej. Z tego powodu sprawa została skierowana do sądu, gdzie sąd na przesłuchaniu sprawę przełożył na dzień 2 luty 2018 roku." I dodaje - "Impreza zaplanowana na najbliższą sobotę zostaje odwołana, a My wracamy na ulice... Także do zobaczenia o 20:00 na Auchan Modlińska w sobotę na zielonym sektorze! Wszystko będzie opisane w nowym wydarzeniu które zostanie opublikowane o 10:00".

Co działo się na Torze Żerań?

Jak słusznie przypomina MotoReporter, który opisuje całą sprawę - Tor Żerań był miejscem gdzie organizowano często KJS-y (Konkursowa Jazda Samochodowa), szkolenia techniki jazdy, testy kierowców przed m.in. Rajdem Barbórka. Na samym torze organizowano wielokrotnie odcinek specjalny Rajdu Barbórka, ostatnio w 2011 roku. Swoje auta sprawdzali tutaj m.in. tacy kierowcy jak Kuba Przygoński, Karol „Laska” Laskowski, Aleksandra Fijał (drift), Bryan Bouffier, Wojciech Chuchała czy Łukasz Byśkiniewicz (rajdy samochodowe).

ŹRÓDŁA:

mennica.com.pl (Oświadczenie Mennicy Polskiej)

fb.com/WarsawNightRacing (WNR Warsaw Night Racing)

motoreporter24.pl (Tor Żerań zamknięty! Jest przygotowywany pod budowę osiedla)

{module_contentholder, name="maj17_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}