{module_contentholder, name="maj17_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U317593_BP_infinity"}

PAWEŁ BIJATA

Norweski producent części stawia trzecią fabrykę w Polsce!

Kongsberg Automotive zbuduje w Brześciu Kujawskim zakład za 150 mln zł, zatrudnienie ma znaleźć ponad tysiąc osób. Nie jest to pierwsza inwestycja Norwegów w naszym kraju. Dwie fabryki już działają - jedna zlokalizowana jest w Koluszkach pod Łodzią, a druga w Pruszkowie. W tej ostatniej pracuje dzisiaj ponad 1,2 tys. osób.

Norweski producent komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego ponownie inwestuje w Polsce. Tym razem zbuduje zakład produkujący maty grzewcze, systemy wentylacji oraz masażu do foteli samochodowych. Kongsberg Automotive podpisała właśnie list intencyjny z Panattoni Europe, to właśnie ta firma będzie budować kolejny zakład. Prace budowlane mają ruszyć w na drugim kwartale 2017 roku.

Dlaczego wybrali Brześć?

Kongsberg Automotive buduje zakład w Brzeskiej Strefie Gospodarczej i będzie tam największym inwestorem. Dla Norweskiego producenta istotna jest lokalizacja obok autostrady A1 i bliskość pozostałych fabryk. Skandynawowie zwracają również uwagę na obecność obecność Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, w której absolwentach upatrują przyszłą kadrę techniczną.

Norweski holding działa od 50 lat, w Polsce od 16, jego części montowane są w pojazdach takich marek jak: BMW, Land Rover, Maserati, Volvo, Daimler, Volkswagen, Audi, Jaguar, Porsche, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Bentley czy Ferrari.

ŹRÓDŁA:

kongsbergautomotive.com (Kongsberg Automotive)

10 MAJ 18:55

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}
{module_contentholder, name="maj17_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}