{module_contentholder, name="maj17_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U317593_BP_infinity"}

Paweł Bijata

Co nowego ustaliła prokuratura w sprawie wypadku premier Szydło?

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 10 lutego około godz. 18.30. Natomiast dzisiaj mamy kolejne ustalenia prokuratury w tej sprawie. Czego się dowiedzieliśmy? Uwaga! Rejestrator z limuzyny premier Beaty Szydło nie nagrywał dźwięku podczas wypadku w Oświęcimiu. Pomijając fakt, że nie ma kluczowego dowodu w sprawie, to poraża szybkość działania prokuratury.

To mógł być kluczowy dowód w sprawie, który zakończyłby liczne spekulacje. – W rządowych limuzynach są rejestratory, które zapisują różne parametry jazdy. Natomiast nie rejestrują wrażeń dźwiękowych, związanych z ruchem pojazdu – tłumaczył prokurator Krzysztof Dratwa.

Zapis z czarnej skrzynki miał dać jasny dowód, że kolumna rządowa miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. W takim przypadku okazałoby się, że samochody szefowej rządu jechały zgodnie z prawem a kierowcy są niewinni. Świadkowie zdarzenia mówią, że sygnałów dźwiękowych nie słyszeli. Innego zdania są funkcjonariusze BOR-u.

Nadal poszukują kobiety

Do tej pory w związku z wypadkiem prokuratura przesłuchała 70 świadków, między innymi funkcjonariuszy BOR, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia. Jednocześnie trwają poszukiwania kierującej – najprawdopodobniej kobiety – która jechała bezpośrednio za kierowcą seicento. Zdaniem śledczych, to właśnie jej zeznania mogłyby rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze sprawą. Obawiam się, że za 2-3 miesiące mogą być kolejne ustalenia, iż jednak był to mężczyzna i tamtędy nie jechał. Prokuratura przesłuchuje kolejnych świadków i przedłuża śledztwo do sierpnia

Wypadek

W wypadku w Oświęcimiu poza szefową Rady Ministrów ranni zostali także dwaj funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Kolumna rządowych samochodów wyprzedzała Fiata, wtedy 21-letni kierowca Seicento skręcił w lewo, czym zablokował drogę pojazdowi kierowanego przez funkcjonariusza BOR-u. 21 letni mężczyzna jest aktualnie oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku.

19 MAJ 14:40

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}
{module_contentholder, name="maj17_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}