TEST

Piotr Lisowski

4 LIS 17:40

Volvo S90
w najbogatszej, przedłużonej,
3 miejscowej wersji Excellence

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Między fotelami znajduje się lodówka wraz z kryształowymi kieliszkami produkowanymi ręcznie przez szwedzką firmę Orrefors. Najbogatsza wersja przewiezie tylko 3 osoby, gdyż ze względu na komfort zrezygnowano z przedniego fotela pasażera. Są za to podgrzewane i chłodzone uchwyty na napoje.

{module_contentholder, name="lis16_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lis16_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lis16_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lis16_U248829_BP_infinity"}

Volvo zaprezentowało w Szanghaju przedłużoną wersję modelu S90 i luksusową odmianę S90 Excellence. Pierwszy publiczny pokaz tych aut odbędzie się niebawem podczas targów motoryzacyjnych w Guangzhou. Oba modele będą produkowane w fabryce w Daqing. Stamtąd auto będzie eksportowane na cały świat.

Chiny będą odgrywały coraz większą rolę w naszej globalnej strategii produkcyjnej. W nadchodzących latach nasze fabryki w Państwie Środka będą dostarczały najwyższej klasy pojazdy na cały świat, przyczyniając się do osiągnięcia naszego celu sprzedaży 800 000 aut rocznie do roku 2020 – powiedział Håkan Samuelsson, prezes zarządu Volvo Cars.

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć w S90 Excellence, to brak przedniego fotela dla pasażera. Został on zastąpiony elementem nazywanym przez nas Lounge Console, który sprawi że nawet najbardziej wymagający klienci mogą pracować lub wypoczywać w czasie podróży w warunkach nieosiągalnych w żadnym innym aucie – powiedział Thomas Ingenlath odpowiedzialny za cały dział designu Volvo Car Group.

S90 Excellence zawiera wiele elementów, które potęgują odczucie luksusu – pełny panoramiczny dach, rozkładane stoliki, podgrzewane i chłodzone uchwyty na napoje, regulowany podnóżek, oraz system multimedialny z dużym ekranem. W tym modelu sterowanie tylnymi fotelami odbywa się za pomocą dotykowego panelu o przekątnej 2,5".

Między oddzielnymi fotelami tylnymi znajduje się też lodówka wraz z kryształowymi kieliszkami produkowanymi ręcznie przez szwedzką firmę Orrefors. Wszystkie elementy mają sprawić, by podróżujący nim pasażerowie poczuli się niemal tak jak w prywatnym odrzutowcu.

Przedłużona wersja S90 będzie dostępna wyłącznie z benzynowymi jednostkami napędowymi T4 i T5 i w najmocniejszej wersji T8 Twin Engine o mocy 400 KM. Ta ostatnia to odmiana jest hybrydą typu plug-in. Jej cechą jest idealna cisza panująca w kabinie. Właśnie z tego względu najbardziej luksusowa odmiana przedłużonej wersji – S90 Excellence – będzie dostępna tylko w wersji T8.

Nowe samochody będą wyposażone standardowo w wiele elementów bezpieczeństwa, takich jak wykrywanie dużych zwierząt, City Safety, Pilot Assist, który pozwala na pół-autonomiczną jazdę z prędkością do 130 km/h. Wszystkie modele Volvo serii 90 są wyposażone w systemy Apple Car Play i Android Auto, które pozwalają na pełną integrację urządzeń mobilnych. Produkcja nowego S90 rozpocznie się już za miesiąc. Odmiana S90 Excellence trafi do klientów w przyszłym roku.

{module_contentholder, name="lis16_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}