Piotr Lisowski

11 LIS 20:40

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Co nowego we wnętrzu
Skody Octavii?

Czesi chwalą się nowym wyposażeniem Octavii. Pojawiły się m.in. multimedia z dużym, 9.2 calowym ekranem. Jest też połączenie LTE, a nawet bezprzewodowa ładowarka smartfonów i moduł Wi-Fi. Lista wyposażenia mocno kojarzy się z tym, co mogą dostać klienci nowego Golfa. Poza 12-calowym ekranem LCD zamiast liczników, który dla chętnych na Škodę jest niedostępny.

{module_contentholder, name="lis16_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lis16_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lis16_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lis16_U248829_BP_infinity"}

Po liftingu pojawiły się ekrany LCD o przekątnej do 9,2 cala, a także nowe wzory tapicerek, opcja podgrzewania kierownicy i personalizowany kluczyk. W wersjach wyposażenia Laurin & Klement dostaniemy też ozdobne wstawki, które standardowo są teraz wyposażone w subtelne oświetlenie budujące nastrój w kabinie, występujące w dziesięciu odcieniach do wyboru.

Z bardziej praktycznych aspektów - spody uchwytów na butelki typu PET w tunelu środkowym są ukształtowane w taki sposób, by je unieruchomić i umożliwić ich otwarcie jedną ręką. Pasażerowie tylnej kanapy mogą mieć także do dyspozycji gniazdka 230V oraz USB. Pokrywa bagażnika wersji kombi opcjonalnie może być otwierana i zamykana elektrycznie, zaś bagażnik wersji kombi wyposażony jest w mocowaną na magnes przenośną latarkę, którą można w każdej chwili wyciągnąć z samochodu.

Oba warianty - limuzyna i kombi - mają bagażniki o pojemności odpowiednio 590 i 610 litrów (1580 i 1740 litrów po złożeniu tylnych oparć). Po opuszczeniu oparcia siedzenia pasażera siedzącego z przodu (opcja dla wersji wyposażenia Ambition i Style) możliwe jest przewiezienie przedmiotów o długości sięgających nawet 2,92 metra.

Paleta zestawów informacyjno-rozrywkowych obejmuje systemy SWING (w wyposażeniu podstawowym), BOLERO, oraz bogatsze o nawigację systemy AMUNDSEN i COLUMBUS. Już podstawowy moduł oferuje możliwości synchronizacji z urządzeniami mobilnymi, wliczając w to platformę SmartLink+, kompatybilną ze standardami MirrorLink. To rozwiązanie pozwala przenieść menu niektórych smartfonów oraz poszczególne aplikacje bezpośrednio na centralny wyświetlacz samochodu.

System BOLERO (standard od wersji Style) ma wysokiej (choć nieznanej) jakości ośmiocalowy wyświetlacz dotykowy z czujnikiem odległości. Wyższy system AMUNDSEN może zostać wykorzystany jako hotspot Wi-Fi, dający pasażerom dostęp do internetu poprzez ich smartfony i tablety. Topowy moduł z nawigacją COLUMBUS także wyposażony jest w hotspot Wi-Fi oraz 9,2-calowy wyświetlacz. Na życzenie system może zostać wyposażony w technologię LTE z prędkością ściągania sięgającą 150 Mb/s.

Listę wyposażenia uzupełnia Phonebox, który ładuje smartfon bezprzewodowo (Qi) i wzmacnia jego sygnał przez antenę dachową samochodu. Ponadto system nagłośnienia CANTON wykorzystuje aż 10 głośników, włącznie z centralnym głośnikiem na desce rozdzielczej i subwooferem zainstalowanym w bagażniku. Odświeżona Octavia w wersjach limuzyna i kombi pojawi w Polsce w marcu 2017.

{module_contentholder, name="lis16_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}