{module_contentholder, name="lip17_U359251_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359266_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359250_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359268_BP_infinity"}

Paweł Bijata

Od 2019 roku każdy nowy model Volvo będzie miał silnik elektryczny!

Hakan Samuelsson, który jest szefem Volvo, ogłosił że od 2019 roku każdy nowy model będzie wyposażony w silnik elektryczny. Szwedzi będą oferować auta w wersji całkowicie elektrycznej, plug-in i mild hybrid, a aut wyłącznie z silnikiem spalinowym już nie będzie.

Volvo to pierwszy producent, który zapowiada koniec produkcji samochodów z konwencjonalnym silnikiem i z rozmachem stawia na rozwój napędów elektrycznych. Wszystkie samochody sprzedawane przez Volvo od 2019 roku będą zasilane bateriami. Koncern chce w latach 2019-2021 wprowadzić pięć zupełnie nowych i w pełni elektrycznych samochodów.

Wiadomo, że dwie z tych zapowiedzi wyjdą z logiem nowej marki Polestar. Szwedzi zapowiadają, że auta będą dostępne również w wersji plug-in oraz mild hybrid. Jak zapowiedział Hakan Samuelsson oznacza to koniec produkcji samochodów z napędem konwencjonalnym.

Volvo Cars chce sprzedać milion samochodów elektrycznych, w tym hybrydowych, do roku 2025. Producent samochodów, należący do chińskiego giganta Geely, jeszcze nie wypuścił w pełni elektrycznego samochodu, ale sprzedaje już pięć hybrydowych modeli, które pozwalają na przejechanie nawet kilkudziesięciu kilometrów na akumulatorach, nim zostanie uruchomiony konwencjonalny silnik.

Oznaczenia plug-in oraz mild hybrid

Portfolio modeli elektrycznych obejmuje samochody w różnych wersjach. O czym informują oznaczenia plug-in oraz mild hybrid? Mild hybrid z instalacją 48V oznacza, że moc silnika elektrycznego jest dużo mniejsza niż spalinowego. Silnik elektryczny pełni w takim modelu funkcję wspomagającą i nie umożliwia jazdy tylko z napędem elektrycznym. Natomiast wersje plug-in będą posiadały silnik spalinowy, jednak możliwe będzie ładowanie z gniazdka i poruszanie się tylko za pomocą jednostki elektrycznej.

Echa dieselgate

Samochody napędzane bateriami są bardziej ekologiczne od tradycyjnych, nawet gdy część energii nadal pochodzi z silnika spalinowego. Profesor David Bailey, ekspert ds. motoryzacji w Aston University, powiedział - wszystko wskazuje na przyspieszenie przechodzenia producentów na zasilanie elektryczne, zwłaszcza w związku z skandalem z dieselgate. Jest to znak, że branża rzeczywiście zaczyna poważnie myśleć o porzuceniu produkcji samochodów wyposażonych tylko w silnik spalinowy.

ŹRÓDŁA:

theguardian.com (All Volvo cars to be electric or hybrid from 2019)

media.volvocars.com (Volvo Cars to go all electric)

Ostatnio popularne:

Tak wygląda nowy samochód Ursus, produkcja w Lublinie

Co się dzieje z olejem silnikowym przy -40°C?

6 LIP 19:55

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}