{module_contentholder, name="lip17_U359251_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359266_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359250_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359268_BP_infinity"}

Piotr Lisowski

Aktualna mapa budowy autostrad i dróg ekspresowych w Polsce

Już teraz zacierać ręce mogą osoby podróżujące ze Szczecina do Koszalina, a także z Trójmiasta przez Poznań do Wrocławia. Łatwiej będzie też mieszkańcom Zielonej Góry, którzy jadą na południe oraz kierowcom z Częstochowy i Katowic. Pojawi się też dwupasmowa trasa z Warszawy do Białegostoku i do Lublina. A wszystko to powstanie w przeciągu 2 lat!

Mapa zawiera informacje wpisane do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 z perspektywą do 2025. By zobaczyć większą wersję, wystarczy kliknąć na mapę, bądź skorzystać z linku ze źródła poniżej tekstu. Na czerwono zaznaczone są powstające już odcinki. Zostaną one oddane do użytku w pierwszej kolejności.

Jest wśród nich największa inwestycja ostatnich miesięcy, czyli droga ekspresowa S17 łącząca Warszawę z Lublinem. Trasa powstaje w ekspresowym tempie i ma zostać oddana do użytku w połowie 2019 roku.

Niestety nie oznacza to natychmiastowego rozładowania korków regularnie występujących w miejscowości Kołbiel. Zator prawdopodobnie przesunie się w stronę Zakrętu koło Warszawy, bowiem południowa obwodnica Stolicy, do której przyłączona będzie S17, zostanie oddana do użytku dopiero w roku 2018.

Z nowych dróg skorzystają niebawem także kierowcy podróżujący przez przez Wrocław, Poznań, Grudziądz i Bydgoszcz, którzy skorzystać będą mogli z trasy S5. Pojawi się też trasa S3 Bolków - Sulechów przez Zieloną górę, a także S6 ze Szczecina do Koszalina.

Odetchnąć z ulgą mogą też podróżujący z Warszawy do Białegostoku, którzy będą mogli skorzystać z trasy S8. Powstaje także trasa S7 w okolicach Radomia i Kielc. Ponadto traw budowa autostrady A1 z Łodzi na południe kraju.

ŹRÓDŁA:

wrut.pl/ssc (Autostrady i drogi ekspresowe w Polsce)

Ostatnio popularne:

To już pewne. Polska policja w BMW serii 3, a nie w Passatach i Superbach

Historię przebiegu auta sprawdzimy już w październiku, 8 miesięcy przed czasem!

14 LIP 19:10

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}