Piotr Lisowski

Civic Type R

z nowym rekordem na Nürburgring!

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

24 KWI 19:25

{module_contentholder, name="kwi17_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="kwi17_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="kwi17_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="kwi17_U317593_BP_infinity"}

Nowe wcielenie sportowej Hondy 3 kwietnia 2017 roku pokonało północną pętlę legendarnego toru w czasie 7 min 43,8 sek. To nowy rekord w kategorii aut przednionapędowych! Czas jest lepszy o prawie siedem sekund w porównaniu z wynikiem poprzedniego modelu. Prędkość podczas pokonywania zakrętów nową Type R jest wyższa, ponieważ samochód ma szerszy rozstaw kół i szersze opony, dłuższy rozstaw osi, nowe tylne zawieszenie wielowahaczowe.

Honda uczciwie informuje, że czas został osiągnięty podczas ostatniej fazy testów, na suchym torze, przy optymalnej temperaturze otoczenia, co zapewniło najlepszą przyczepność opon i osiągi układu napędowego. Samochód przedprodukcyjny, którym wykonano okrążenie, był technicznym odpowiednikiem wersji seryjnej. Ze względów bezpieczeństwa, zainstalowano w nim pełną klatkę, ale jej obecność w żadnym stopniu nie zwiększyła sztywności nadwozia. Dodatkowy ciężar klatki został skompensowany przez czasowe usunięcie systemu multimedialnego i tylnych siedzeń. Samochód osadzono na oponach torowych, dopuszczonych do użytku na drogach publicznych.

Kilka czynników miało wpływ na ustanowienie przez Civica Type R rekordowego czasu na Nordschleife. Najważniejszym jest 2-litrowy silnik VTEC TURBO, osiągający moc 320 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Dodatkową poprawę przyspieszenia zapewniają krótsze przełożenia sześciobiegowej skrzyni manualnej, podczas gdy nowy pakiet aerodynamiczny Type R poprawia znakomitą stabilność przy wysokich prędkościach i podobno najlepszą w tej klasie równowagę między siłami wznoszenia i docisku.

Producent podkreśla, że sztywna struktura nadwozia nowego Civica Type R jest o 16 kg lżejsza, niż w poprzednim modelu, a sztywność skrętną poprawiono o 38 proc., co zapewnia bardziej precyzyjne kierowanie i stabilność w zakrętach. Ponadto nowe, wielowahaczowe tylne zawieszenie zwiększa stabilność podczas hamowania i ogranicza przechyły nadwozia, umożliwiając późniejsze hamowanie przed wejściem w zakręt i pomagając w osiągnięciu wyższych prędkości podczas jego pokonywania.

Produkcja nowego Civica Type R rozpocznie się latem 2017 roku w Honda UK Manufacturing (HUM) w Swindon (Wielka Brytania). Type R będzie eksportowany do Europy i na inne rynki na całym świecie, w tym do Japonii i USA. Wejście na rynek Ameryki Północnej czyni go pierwszym modelem Type R, który będzie tam oficjalnie sprzedawany pod marką Hondy.

{module_contentholder, name="kwi17_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}