Piotr Lisowski

29 GRU 19:35

Nissan
X-Trail

z 2 litrowym dieslem o mocy 177 KM

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Nowa jednostka napędowa dysponująca momentem obrotowym 380 Nm to propozycja dla klientów oczekujących wyższych osiągów. Nie ma się co dziwić, gdyż najmocniejszy diesel oferowany dotąd w niemałym X-Trailu (4,64 m długości), miał 130 KM i pojemność 1.6 litra.

{module_contentholder, name="gru16_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="gru16_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="gru16_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="gru16_U248829_BP_infinity"}

X‑Trail z nowym silnikiem 2.0 dCi jest dostępny w wersji 5- lub 7‑miejscowej, z bagażnikiem o pojemności 550 litrów, 445 litrów w wersji 7‑miejscowej i 135 litrów przy ustawionym trzecim rzędzie foteli. Całkowita przestrzeń dostępna po złożeniu wszystkich foteli wynosi 1982 litry. W bagażniku zastosowano system podziału z wykorzystaniem półek i przegród, oferujący aż 18 różnych konfiguracji.

Dopuszczalna masa holowanej przyczepy to 2000 kg, co sprawia że X‑Trail 2.0 dCi to odpowiedni pojazd dla posiadaczy przyczep kempingowych i towarowych, łodzi oraz przyczep do przewozu koni. Nowością w porównaniu z dotychczasową ofertą jest też możliwość zamówienia auta wersji z bezstopniową przekładnią automatyczną Xtronic i napędem na 4 koła.

Opcją, dzięki której X‑Trail doskonale nadaje się na rodzinne wyprawy, jest system napędu All-Mode 4x4-i. Kierowca tak wyposażonego samochodu może włączyć tryb Auto, stały napęd na 4 koła lub zapewniający oszczędność paliwa napęd 2WD. Tryb 4WD Lock służy natomiast do jazdy w najtrudniejszych warunkach.

X‑Trail jest dostępny z systemem multimedialnym NissanConnect z 7‑calowym ekranem dotykowym, tunerem radia cyfrowego DAB, modułem Bluetooth i funkcją odbioru strumieniowych transmisji audio. Poza tym kierowca mado dyspozycji monitorowanie ciśnienia w oponach, ostrzeganie o zmęczeniu kierowcy, system rozpoznawania znaków drogowych, adaptacyjne światła drogowe, ostrzeganie o pojeździe w martwym polu oraz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Samochód jest również wyposażony m.in. w system wspomagania hamowania awaryjnego, aktywną kontrolę ruchów nadwozia, kontrolę toru jazdy, system wspomagania ruszania pod górę oraz (w zależności od wersji) aktywne hamowanie silnikiem. Jest też asystent parkowania oraz system kamer 360° z ostrzeżeniem o poruszających się obiektach.

Ceny Nissana X-Trail 2.0 dCi rozpoczynają się od 147 700 zł za wersję N-Vision z roku produkcji 2016, z napędem All Mode 4x4-i i przekładnią manualną. Najbardziej oczekiwana kombinacja napędu na obie osie oraz skrzyni Xtronic – dostępna od poziomu wyposażenia N-Vision – została wyceniona na 149 700 zł.

Autoryzowana sieć Nissana w Polsce rozpoczęła już przyjmowanie zamówień. Ceny egzemplarzy z roku produkcji 2017 zostaną podane w pierwszej połowie stycznia.

{module_contentholder, name="gru16_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}