Gama sportowych modeli Skody nareszcie może się powiększyć. Do Octavii RS dołączy większy i masywniejszy Kodiaq RS, który spróbuje sił w klasie sportowych SUV-ów dotychczas okupowanej przez marki premium. Premiera szybkiego Kodiaqa powinna mieć miejsce tej jesieni, na Salonie w Paryżu.

Skoda Kodiaq to pierwszy punkt ofensywy czeskiej marki w klasie SUV-ów i crossoverów, a zarazem dowód na to, że styliści marki nie mają założonego kagańca. Średniej wielkości model zadebiutował we wrześniu 2016 roku i wprowadził Skodę w najnowsze trendy rynkowe. Gama czeskiego konkurenta Nissana X-Traila ma się jednak niespodziewanie rozwinąć o jedną, nietuzinkową wersję. Będzie to sportowy Kodiaq RS!

Skoda prowadzi już zaawansowane testy sportowego SUV-a.

Testy już trwają

Doniesienia Autoevolution mogą być bardziej, niż prawdopodobne, bowiem parę dni temu przyłapano Kodiaqa RS podczas testów na słynnym niemieckim torze Nurburgring. Z delikatnym kamuflażem, a zatem już w ostatniej fazie przed wdrożeniem do seryjnej produkcji.

Zanim doczekamy się światowej premiery w Paryżu (od 4 do 14 października b.r.), być może już w wakacje poznamy szczegóły na temat największego, jak na razie, sportowego auta Skody. Według dotychczasowych spekulacji, ekspresowy SUV ma być napędzany podwójnie doładowanym turbodieslem o pojemności 2 litrów i mocy 240 KM. Wspomniana jednostka napędowa ma współpracować z dwusprzęgłową skrzynią biegów i napędem na 4 koła 4Motion.

Z zewnątrz możecie spodziewać się subtelnego, aczkolwiek widocznego zaznaczenia charakteru Kodiaqa. Analogicznie do Octavii RS, spodziewamy się nakładek na zderzaki i progi, spojlera na klapie bagażnika, wyeksponowanych końcówek wydechu oraz – co najmniej – 20-calowych alufelg.

Maskowanie ukrywa cechy, jakie będą odróżniać RS-a od zwykłej odmiany.

Gama będzie się rozwijać

Kodiaq RS to początek ofensywy modelowej Skody. Czeska marka przynosi ogromne zyski, systematycznie zwiększa sprzedaż i podbija kolejne rynki. Tym sposobem Volkswagen pompuje ogromne pieniądze w rozwój oferty, a także szykuje Skodę na dostosowanie się do przyszłościowych trendów.

Jeszcze w tym roku w ofercie marki pojawią się pierwsze hybrydy typu plug-in. Zasilą one gamę Superba oraz – właśnie – Karoqa. Ponadto w przyszłym roku poznamy Karoqa GT, czyli odmianę z opadającym dachem a la coupe, która w pierwszej kolejności trafi na rynek Chin. Sporo, a to tylko niewielka część modelowej ofensywy Skody.